Harta site-ului
Ajutor
Turneu comemorativ la kickboxing
Turneu comemorativ la kickboxing

La data de 21 ianuarie 2023, în or.Căinari s-a desfășurat turneul de Kick-Boxing „IN MEMORIAM – 2023” dedicat în memoria domnului Grigore Meșină, ex-director a Liceului "A. Mateevici" din localitate. 
În cadrul acestui turneu au participat peste două sute de sportivi care practică proba kickboxing și judo. Activitatea a fost organizată de directorul Liceului "A. Mateevici" și conducătorul Clubului sportiv Anaconda - domnul Bumbu Ion. A fost o activitate foarte interesantă cu multe emoții, pe ringul de kickboxing, cât și pe covorul de lupte. La ceremonia de deschidere au participat reprezentanți din conducerea or.Căinari și a raionului Căușeni. Printre invitații de onoare a fost și vicepreședintele CNO și președintele Federației Oriental-kickboxing din Republica Moldova d-lul Tudor Gorea. Echipa școlii sportive raionale Dubăsari a fost prezentă la acest eveniment sportiv cu o echipă în număr de 14 sportivi, care au participat la proba kickboxing. Echipa a fost formată din elevi din grupele sportive din s.Pîrîta, antrenor Andrian Gherlac și s.Doroțcaia, antrenor Bacioi Vadim. Conducătorul echipei - Andrian Gherlac. Sportivii noștri au demonstrat lupte frumoase, interesante, astfel acumulând experiențe noi și valoroase pentru viitoarele competiții naționale.
În urma luptelor disputate sportivii noștri au obținut următoarele rezultate:
Locul I - Polovic Alexandru, categoria - 63 kg; (s.Doroțcaia);
Locul I - Țurcan Pavel, categoria - 30 kg (s.Pîrîta); 
Locul II - Sajin Denis, categoria - 66 kg (s.Doroțcaia);
Locul II - Diordița Artiom, categoria - 34 kg (s.Pîrîta);
Locul II - Diordiev Valentin, categoria - 81 kg (s.Doroțcaia);
Locul II - Damaschin Dumitru, categoria - 44 kg (s.Pîrîta);
Locul III - Boț Leon, categoria - 34 kg (s.Pîrîta);
Locul III - Creț Cornel, categoria - 55 kg (s.Pîrîta);
Locul III - Craijdan Bogdan, categoria - 28 kg (s.Pîrîta);
Locul III - Popa Mihai, categoria -39 kg (s.Pîrîta); 
Locul III - Țurcan Petru, categoria - 39 kg (s.Pîrîta); 
Locul III - Berzan Sebastian, categoria - 50 kg (s.Doroțcaia);
Locul III - Ciudin Roberto, categoria - 45 kg (s.Doroțcaia). 
Sincere felicitări sportivilor, pentru succesele obținute, antrenorilor pentru dedicație și munca depusă, baftă spre noile realizări. Mulțumim mult d-lui Bumbu Ion pentru invitație și organizare excelentă. Cu toții am rămas foarte mulțumiți de primire și de un arbitraj competent în frunte cu d-ul Buhanic Sergiu și Gurdiș Viorel. La fel mulțumim DÎG Dubăsari pentru conlucrare și d-lui Balan Mihai pentru siguranța la drum.

 Andrian GHERLAC, Director IP ŞSR Dubăsari 

Lasa un comentariu

Nume
Email
Comentarii
Contact
MD-4572, Republica Moldova,
raionul Dubăsari, satul Coşniţa, str. Păcii 70.

E-mail:  dubasari@list.ru

Turneu comemorativ la kickboxing - Consiliul Raional Dubăsari

дубоссарский районный совет

Aдрес Дубоссарского Районного Совета

дубоссарский районный совет, Aдрес Дубоссарского Районного Совета,

descmeta

descmeta