Harta site-ului
Ajutor
Concursul - "Prietenul cărții" în Gimnaziul Oxentea
Concursul - "Prietenul cărții" în Gimnaziul Oxentea

Astăzi a avut loc ultima activitate preconizată pentru săptămâna Cărții și a Lecturii pentru Copii,concursul- "Prietenul cărții".
În holul gimnaziului,chiar de dimineață, elevii noștri au putut examina standul "Cât citesc elevii noștri",unde era familia fiecărui elev din gimnaziu și numărul de cărți împrumutate de la bibliotecă în anul curent de studii. Cei mai buni cititori au purtat în piept emblema "Prietenul cărții",iar cei mai buni din cei buni au primit și diplome. Au fost acordate diplome și claselor cu cei mai mulți cititori: III-A-1loc,I-B-locul 2, I-A locul 3. La activitatea de ieri "Continuă povestea..." în rol de scriitor și-au dorit să fie cca. 34 de elevi din clasele II-VI. Ei au dat dovadă de imaginație și originalitate.Secvențe din cadrul activităților din ziua de joi și vineri.

Administrația Gimnaziului Oxentea

Lasa un comentariu

Nume
Email
Comentarii
Contact
MD-4572, Republica Moldova,
raionul Dubăsari, satul Coşniţa, str. Păcii 70.

E-mail:  www.consiliudubasari@gmail.com

Concursul - "Prietenul cărții" în Gimnaziul Oxentea - Consiliul Raional Dubăsari

дубоссарский районный совет

Aдрес Дубоссарского Районного Совета

дубоссарский районный совет, Aдрес Дубоссарского Районного Совета,

descmeta

descmeta