Harta site-ului
Ajutor
12 elevi ai Şcolii sportive raionale deţinători a 12 medalii la Turneul naţional la muai thai "CUPA FEDERAŢIEI"
12 elevi ai Şcolii sportive raionale deţinători a 12 medalii la Turneul naţional la muai thai "CUPA FEDERAŢIEI"

În perioada 17-19 februarie în or. Bălţi s-a desfăşurat Turneul naţional la muai thai "CUPA FEDERAŢIEI" organizat de Federaţia de muai thai şi kickboxing din Republica Moldova.
Luptele s-au desfăşurat în incinta Clubului sportiv "Adrenalin-Gym".
Echipa Clubului sportive Respect Gym, formată din elevi ai Şcolii sportive raionale pentru juniori şi tineret, s. Pîrîta, r-ul Dubăsari au participat la acestă măsură în numar de 12 sportivi. După 2 zile de lupte, sportivii noştri s-au întors cu următoarele merite: 3 medalii de aur, 8 de argint şi1 de bronz. Totodată, la unele lupte nu am fost de acord cu decizia arbitrilor dar aceasta ne-a motivat să muncim mai mult pentru atingerea scopurilor puse.
Aducem mulţumiri federaţiei şi clubului Sportiv Adrenalin-Gym pentru invitaţie şi ospitalitate. De asemenea ne exprimăm recunoştinţa şi mulţumiri părinţilor pentru susţinere şi încrederea acordată faţă de copii. La fel mulţumesc S.R.L "Aliment -ulei" în numele dlui Papuc Valeriu pentru suţinerea echipei noastre. Bravo luptătorilor noştri pentru voinţa depusă pe ring. Succese în continuare.
Andrian  GHERLAC,
Antrenor Şoala sportivă raională

Lasa un comentariu

Nume
Email
Comentarii
Contact
MD-4572, Republica Moldova,
raionul Dubăsari, satul Coşniţa, str. Păcii 70.

E-mail:  www.consiliudubasari@gmail.com

12 elevi ai Şcolii sportive raionale deţinători a 12 medalii la Turneul naţional la muai thai "CUPA FEDERAŢIEI" - Consiliul Raional Dubăsari

дубоссарский районный совет

Aдрес Дубоссарского Районного Совета

дубоссарский районный совет, Aдрес Дубоссарского Районного Совета,

descmeta

descmeta