Harta site-ului
Ajutor
RINGUL DESCHIS
RINGUL DESCHIS

La data de 15.aprilie 2011 sportivii clubului "PÎRÎTA-VOIEVOD" sau deplasat in or.Chişinău la Clubul Sportiv COLTUC-GYM unde au avut loc intilniri amicale la kickboxing pe versiunea K-1. La aceste cantonamente au participat circa 90 de sportivi din aşa cluburi sportive ca;
  • ANACONDA
  • AINARI,
  • SOUL-GYM CHIŞINĂU,
  • ALLIGATOR,
  • VICTORIE SIGURA,
  • COLTUC -GYM
Majoritatea cluburilor menţionate practica boxul tailandez şi kikboxingul. Campionatul sa desfăşurat intre sportivii de virsta şcolara si juniori in mai multe categorii de greutate. Sportivii noştri îin numar de 14 persoane au participat foarte bine fiecare avind cîte 3 întîlniri cu sportivii ce practica muai thai şi kikboxing. Acest campionat este o încălzire pentru Campionatul Naţional la K-1 care se va desfăşura la data de 26-29 mai în or.Hînceşti,unde sîntem invitaţi şi noi. Noi deja a doua dată venim la aşa fel de întîlniri amicale şi sîntem foarte satisfăcuţi de evoluţia sportivilor noştri. Ultima dată am fost trei luni în urmă şi se vede că măiestria sportivilor a crescut.
După sarbătorile de Paşte mai preconizam inca o întîlnire amicală de acest gen pentrua ridica performanţele sportivilor la Campionatul Moldovei.Cîştigatorii acestui campionat vor fi incluşi in echipa nationala de kikckboxing şi vor avea posibil
itatea de a reprezenta R.Moldova la Campionatele Europene şi Mondiale. Mulţumim foarte mult tuturor care ne susţin şi sînt alături de noi . Cu respect antrenorul echipei "Voievod -Pîrîta" Andrian Gherlac.

Lasa un comentariu

Nume
Email
Comentarii
Contact
MD-4572, Republica Moldova,
raionul Dubăsari, satul Coşniţa, str. Păcii 70.

E-mail:  dubasari@list.ru

RINGUL DESCHIS - Consiliul Raional Dubăsari

дубоссарский районный совет

Aдрес Дубоссарского Районного Совета

дубоссарский районный совет, Aдрес Дубоссарского Районного Совета,

descmeta

descmeta