Harta site-ului
Ajutor
Participarea sportivilor din raionul Dubăsari la Campionatul de box din Tiraspol
Participarea sportivilor din raionul Dubăsari la Campionatul de box din Tiraspol

În perioada de 31 mai -04 iunie sportivii Şcolii sportive raionale Dubăsari au participat la Campionatul naţional la box care s-a desfăşurat în or.Tiraspol. Elevii noştri Igor Boşcanean,  Sandu Tinei, Larionov Cristi au depus toată străduinţa şi curajul  pentru a arăta lupte frumoase alături de cei mai buni boxeri din R.M.
Igor Boşcanean la avut ca adversar pe sportivul gazdă Samoilenco Dumitru, Sandu a avut 2 lupte dintre care în una a învins şi în semifinale am cedat la un sportiv foarte experimentat din Tiraspol. Larionov Cristin în prima luptă la învins cu KO pe sportivul din or.Chişinău dar în semifinale a cedat la sportivul din Grimăncăuţi la puncte  aratînd o luptă frumoasă plasîndu-se astfel pe locul 3 la Campionatul Moldovei. Acest campionat este al 2-lea în activitatea noastră la proba de box amatori, unde sportivii noştri au arătat lupte frumoase  pe ringul de box şi credem că totul este încă înainte. Mulţumim conducerii Şcolii sportive, d-lui V.Nagalisov pentru promovarea sportivilor noştri la proba dată. Mulţumesc părinţilor şi directorului Aliment-ulei d-lui Papuc Valeriu pentru ajutorul financiar la procurarea unui set de oglinzi care au fost instalate în sală. Credem şi sperăm să bucurăm suporterii noştri cu noi succese pe arenele sportive naţionale şi internaţionale. Mult succes!!!

Lasa un comentariu

Nume
Email
Comentarii
Contact
MD-4572, Republica Moldova,
raionul Dubăsari, satul Coşniţa, str. Păcii 70.

E-mail:  dubasari@list.ru

Participarea sportivilor din raionul Dubăsari la Campionatul de box din Tiraspol - Consiliul Raional Dubăsari

дубоссарский районный совет

Aдрес Дубоссарского Районного Совета

дубоссарский районный совет, Aдрес Дубоссарского Районного Совета,

descmeta

descmeta