Harta site-ului
Ajutor
Echipa de fotbal " Şoimii" mîndria raionului Dubăsari
Echipa de fotbal " Şoimii" mîndria raionului Dubăsari

Echipa de fotbal a Liceului teoretic din s. Doroţcaia  " Şoimii" din raionul Dubăsari s-au întors de la Sankt-Petersburg cu două cîştiguri din patru jocuri. În cadrul Campionatului Internaţional "Mingea de Piele", echipa noastră  a învins echipele de fotbal din Sankt-Petersburg şi cea din Letonia,dar au pierdut meciul cu echipele din Ucraina şi Moscova. Antrenorul Mihail Cojusea a menţionat că "echipa s-a prezentat foarte bine şi am primit o deosebită plăcere de la  prestaţia acesteia". Preşedintele raionului Dubăsari, dl Grigore Policinschi, a fost alături  de echipa de fotbal "Şoimii", " au fost bravo, s-au prezentat pe nota 10." Rezultatele pe care le-a arătat echipa noastră este  meritul antrenorului, administraţiei locale şi a părinţilor care au crescut aceşti bravi bărbaţi. Le dorim succes în continuare şi sperăm că data viitoare vom fi primii.

Lasa un comentariu

Nume
Email
Comentarii
Contact
MD-4572, Republica Moldova,
raionul Dubăsari, satul Coşniţa, str. Păcii 70.

E-mail:  dubasari@list.ru

Echipa de fotbal " Şoimii" mîndria raionului Dubăsari - Consiliul Raional Dubăsari

дубоссарский районный совет

Aдрес Дубоссарского Районного Совета

дубоссарский районный совет, Aдрес Дубоссарского Районного Совета,

descmeta

descmeta