Harta site-ului
Ajutor

Joi, la data de 15 septembrie curent, pe stadionul sportiv din oraşul Criuleni a fost desfăşurată cea dea III-a etapa regională a Turneului Republican de Fotbal „Cupa Guvernului” (fotbal mare) ediţia a XI-a între copii cu anul naşterii 2002-2003. La competiţii s-au prezentat 5 echipe din raioanele: Anenii Noi, Criuleni, Hînceşti, Leova, Dubăsari. Conform tragerii la sorţ echipa  gim. Oxentea a avut de jucat cu Anenii Noi = 2:0, şi Hînceşti. Prima repriză cu jucătorii de la Hînceşti s-a finisat cu scorul de 2:1 pentru Oxentea, în repriza a 2 băieţii de la Hînceşti egalează 2:2. Conform regulamentului au avut loc loviturile de departajare de la 11 metri, unde băieţii noştri mai fac un efort şi reuşesc să cîştige cu scorul 7:6. Felicitări, aducem mulţumiri antrenorului-profesor dlui Isac Sergiu pentru buna pregătire a echipei către această etapă şi desigur le dorim succes băieţilor la următoarea etapă (sferturile de finală) care urmează să fie desfăşurată la data de 22 septembrie 2016 în comuna Coşniţa pe terenul sportiv între echipele Oxentea – Ştefan Vodă. Jocul va fi arbitrat de către arbitrii de la Federaţia Moldovenească de fotbal. Vom avea oaspete din partea Ministerului Tineretului şi Sportului  dna Natalia Muntean.