Harta site-ului
Ajutor
Cupa Republicii Moldova la kickboxing
Cupa Republicii Moldova la kickboxing

 La data de 25-28 aprilie 2013 în or. Chişinău a avut loc Cupa Moldovei la kickboxing, unde discipolii Şcolii Sportive Raionale pentru Copiii şi Juniori, membri ai Clubului Sportiv de Arte Marţiale de Contact RESPECT-GYM au obţinut următoarele merite:

Premiaţi cu aur:

Muntean Alexandru—Concordia

Boşcanean Igor—Pîrîta

Popov Ion –Concordia

Bejenari Marcel—Concordia

Premiaţi  cu argint

Budulica Marcel- Concordia

Palai Mihai –Pîrîta                                Bacioi Vadim –Doroţcaia

  Darmancev Dumitru- Coşniţa           Ţurcan Semion –Pîrîta

Premiaţi cu bronz

Zagaevshii Pavel- Concordia            Larionov Cristi -Pîrîta
Bucătaru Sergiu

Mulţumim foarte mult  tuturor celor care s-au implicat la susţinerea echipei noastre la deplasarea la acest Campionat important, în special  conducerii C.O.C  Concordia- d-lui Micharl Zikkeli care  este permanent alături de noi, Conducerii Concordia-Chişinău care au cazat copii au avut grijă de ei, conducerii şcolii Sportive d-lui V. Nagalisov. Sportivii noştri sau arătat la un nivel foarte înalt, obţinînd rezultatele susmenţionate. Fiecare sportiv a avut cîte 3 lupte şi mai mult pentru a ajunge în finală. Acum avem un Campionat foarte important la care sîntem invitaţi-Cupa Mondială la kickboxing care va avea loc în perioada 16-19 mai 2013 în or. Szeghed, Ungaria. Sportivul Boşcanean Igor are onoarea de a reprezenta raionul Dubăsari şi Republica Moldova în categoria de -32 kg -care la Cupa Moldovei  a avut 5 lupte pe care le-a cîştigat la puncte avînd adversari din diferite stiluri de luptă, însă pentru a pleca avem nevoie de  o susţinere financiară în mărime de 7870 lei de  care noi nu dispunem.Apelez către toţi care nu sînt indiferenţi faţă de sportivul susnumit care nu odată a arătat la Campionatele Naţionale şi Internaţionale că raionul Dubăsari are cu ce se măndri. Sperăm la un ajutor  din partea celor care ne susţin credem că cu ajutorul D-voastră   vom ajunge la acest campionat foarte important.
Antrenorul ŞSRTJ  Andrian Gherlac. 

Lasa un comentariu

Nume
Email
Comentarii
Contact
MD-4572, Republica Moldova,
raionul Dubăsari, satul Coşniţa, str. Păcii 70.

E-mail:  dubasari@list.ru

Cupa Republicii Moldova la kickboxing - Consiliul Raional Dubăsari

дубоссарский районный совет

Aдрес Дубоссарского Районного Совета

дубоссарский районный совет, Aдрес Дубоссарского Районного Совета,

descmeta

descmeta