Harta site-ului
Ajutor
Turneul Republican de Fotbal „Cupa Guvernului”

La data de 13 septembrie curent, pe stadionul sportiv din com. Coșnița, s-a desfășurat cea de-a  III-a etapă a Turneului Republican de Fotbal „Cupa Guvernului”, la care au participat echipe de copii cu anul nașterii 2004-2005. La măsura dată au fost prezenți oaspeții de onoare: reprezentantul Ministerului Educației Culturii și Cercetării dl Vladimir Crasilevschi, Vicepreședintele raionului Dubăsari dna Maria Jimbei, directorul Școlii Sportive raionale dl Vasile Nagalisov. După arborarea drapelelor și intonarea Imnului Republicii Moldova, pe teren s-au invitat cele două echipe: a raionului Dubăsari, formată din elevii gim. Oxentea și elevii L.T. Doroțcaia și echipa L.T. din Boșcana, raionul Criuleni. Prima repriză s-a finisat cu scorul de 2:0 pentru raionul Dubăsari. În a doua repriză fotbaliștii noștri au mai reușit să bată încă 2 goluri, scor final 4:0. Următorul joc (sferturi de finală) din cadrul Turneului „Cupa Guvernului”, echipa raionului Dubăsari î-l vor juca în deplasare cu echipa din raionul Ștefan Vodă, care v-a avea loc la data de 20 septembrie 2018. Le dorim succes băieților!